Inovativní řešení

Hliníkové slunolamy jsou inovativním řešením exteriérové solární ochrany, které dopomůže nejen jedné z nejefektivnější forem ochrany interiéru před sluncem, ale také výrazné energetické úspoře.

Slunolamy Alutech

Hliníkové slunolamy představují jeden z nejatraktivnějších systémů exteriérového stínění. Slunolamy zastaví sluneční paprsky ještě než se dostanou do kontaktu s prosklenými povrchy a účinně zabrání přehřívání místnosti. Významně tak snižují celkové náklady na klimatizaci a ochlazování místnosti. Naopak v zimních měsících, kdy je slunce níž, využijeme sluneční paprsky k ohřevu interiéru a snížíme náklady na vytápění.

Slunolamy jsou vyráběny z extrudovaných hliníkových profilů a v porovnání s ostatními druhy stínící techniky tak mají mimořádně dlouhodobou životnost. Vynikají také vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům – neohrozí je déšť, sníh, mráz, silný vítr a dokonce ani krupobití.

Rozteče mezi lamelami jsou závislé na požadavku z hlediska míry zastínění a na konkrétních geografických a konstrukčních podmínkách objektu. Každá lamela je v nosné konstrukci uložena pomocí čepu, kolem kterého se otáčí. Spojením všech lamel pomocí táhla je pak docíleno synchronizovaného pohybu celého slunolamu. Manuálně nebo pomocí pohonu motoru tak můžeme snadno regulovat sklon slunolamů a měnit intenzitu zastínění dle našich potřeb a požadavků.

Díky silnému technickému zázemí a velké flexibilitě je společnost Alutech Bohemia schopna zajistit technické řešení, výrobu a montáž slunolamů jak rodinných domů, tak velkých projektů.

Horizontální slunolamy

Pro naprostou svobodu výhledu jsou vhodné horizontální slunolamy. Tento typ slunolamů se nachází nad okny, dveřmi, případně po celé fasádě. Umožňují volný výhled z okna a zároveň slouží jako vysoce efektivní stínící prvek. Horizontální lamely se vyznačují svou nízkou hmotností, která je důležitá při delších rozměrech vyložení a nižším zatížením na nosnou konstrukci. Výběrem typu a velikosti lamel, vzdáleností mezi jednotlivými lamelami a barevném provedení ovlivníme celkový vzhled slunolamů a proto klademe důraz na poskytnutí kompletního poradenství. Horizontální slunolamy nabízíme v pevném i pohyblivém provedení.

Potřebujete s něčím poradit nebo máte zájem o cenovou nabídku?
Napište nám a my se Vám ozveme!

Kontaktujte nás

Vertikální slunolamy

Vertikální slunolamy jsou ideálním celoročním stíněním, při správném výběru také vkusným doplňkem fasádního systému a také solidní bariérou proti vniknutí a vandalismu. Slunolamy jsou umístěny před okny a mohou mít dvojí podobu. Rozlišujeme vertikální slunolamy svislé a vodorovné v závislosti na typu umístění. Vertikálně orientované lamely se nejčastěji instalují na plochy orientované na východ nebo na západ, kde světlo dopadá pod malým úhlem, ale i například tam, kam z určitého důvodu nelze instalovat předokenní žaluzie. Obě varianty vertikálních slunolamů nabízíme ve fixní i pohyblivé variantě.

Potřebujete s něčím poradit nebo máte zájem o cenovou nabídku?
Napište nám a my se Vám ozveme!

Kontaktujte nás

Dekorativní slunolamy

Slunolamy se díky svému modernímu vzhledu s čistými liniemi mohou stát výrazným architektonickým doplňkem jakékoli stavby. Pomáhají dotvářet vzhled fasády, jsou vhodným zakrytím vdochotechniky a různých nevzhledných otvorů, mohou se stát součástí terasy nebo pergoly, využití je jednoduše neomezené. U dekorativních slunolamů dáváme důraz na originalitu, nebojíme se výrazných barev ani neobvyklého umístění. Pokud tedy hledáte prostor pro nápaditost a design v kvalitním zpracováním, slunolamy z naší výroby budou pro Vás tou správnou volbou.

Potřebujete s něčím poradit nebo máte zájem o cenovou nabídku?
Napište nám a my se Vám ozveme!

Kontaktujte nás