Pár slov k aktuální situaci…

Situace, ve které se momentálně nacházíme, je nelehká pro každého a samozřejmě se dotýká i nás z řad podnikatelů a výrobců. Chtěli jsme Vám tak věnovat pár slov o tom, jak v současnosti naše společnost funguje a s čím vším se nyní potýkáme.
 
Naše společnost zatím nebyla nucena v důsledku pandemie výrobu ukončit či výrazně omezit. Výroba i administrativní oddělení funguje standardně a zatím první výraznou změnou v koronavirové době je zvýšení opatření na ochranu zaměstnanců, kdy se snažíme předejít riziku z nákazy. Zaměstnanci i jakékoliv návštěvy v naší společnosti jsou povinné nosit roušky a dodržovat vzájemné bezpečností odstupy. Naši hlavní dodavatelé materiálu a komponentů s námi spolupracují standardně a momentálně nic nenasvědčuje tomu, že by se v blízké době měly dodávky omezit či úplně zastavit. Těžko však můžeme předpokládat, jak bude situace postupovat dále a co všechno sebou pandemie za opatření a nařízení přinese.
 
Podnikání s sebou ale vždy nese určitá rizika a je už pouze na nás, jak se s krizí vypořádáme. S touto situací můžeme naložit jako s možností stát se lepší firmou, značkou nebo jednoduše lepším člověkem. I proto jsme se rozhodli, že část naší výroby vyčleníme pro stříhání látek na roušky, které společně s místní nadací Korunka Pomáhá a dalšími dobrovolníky šijeme a předáváme potřebným zdarma. Jsme přesvědčeni, že i takový malý počin může mnoha lidem pomoci. :)
 
Pevně věříme, že společně toto těžké období zvládneme a překonáme. Přejeme Vám všem mnoho sil a zdraví a těšíme se, až se s Vámi znovu setkáme, ať na osobní schůzce, zaměření nebo školení. :)

Proč Meridiem a proč právě Alutech?

Za vznikem pergoly Meridiem stála myšlenka nabídnout zákazníkům výjimečný produkt, který je oproštěn od nekompromisních nedostatků. Tomuto přání se vdechl život ve chvíli, kdy byla založila firma Alutech Bohemia. Spojením zkušeností, vizí a snahou vyrábět především kvalitní produkty vznikla bioklimatická pergola Meridiem, která v sobě odráží exkluzivní funkce, precizní zpracování a excelentní design. To, že Meridiem není prototyp svého druhu, se proměnilo ve značnou výhodu. Pergolu společnost obohatila o velký technický vývoj a doladila ji k dokonalosti.

K výrobě pergoly se používají extrudované hliníkové profily té nejvyšší kvality. Meridiem se může pyšnit zcela hliníkovou konstrukcí a použitím pouze nerezavějícího materiálu. Rám pergoly je vybaven kontrolním otvorem, ve kterém je vedena elektroinstalace. Možnost otevření kanálu tak zajišťuje plnohodnotný záruční i pozáruční servis. Neméně výrazným odkloněním se od většiny konkurenčních produktů je doplnění lamelového zastřešení o gumové těsnění, které eliminuje vibrace a nepříjemné zvuky v případě silnějších větrných podmínek. Společnost Alutech Bohemia však neopomněla ani vizuální stránku pergoly a odstín lakování je tak možné vybrat z velmi bohaté škály barev a struktur, přičemž dokonce i odstíny s metalickými prvky jsou v základní nabídce.

Na hlíkovou pergolu, mechanické části a povrchovou úpravu poskytujeme zákazníkům záruku 60 měsíců. Na lineární pohon, řídící jednotku a příslušenství máme záruku standardně 24 měsíců.

Pergola produktové řady Meridiem naplňuje nejen naše představy, ale především představy Vás, zákazníků, a to do posledního detailu.

Meridiem
sen o ideální pergole se splnil

Přichází na scénu exkluzivní pergola Meridiem, která vděčí svému vzniku české společnosti Alutech Bohemia. Od konkurenčních výrobků se výrazně odlišuje svou dispozicí, nadčasovým designem, zpracováním a funkčností. Čím je tedy tak neobvyklá?

Kouzlo Meridiem

Na první pohled Vám pergola vyrazí dech svou vizuální jednoduchostí, která je okořeněna stylem kubismu. Je tvořena extrudovanými hliníkovými profily, které je možné ukotvit k domu nebo samostatně postavit. Pergola tedy bude plně respektovat architekturu domu a dále ji rozvíjet. Její zásluhou tak vznikne maximální propojení domu se zahradou a vdechne obydlí neotřelý styl.

Střecha  je základ

Hliníková pergola disponuje zastřešením tvořeným naklápěcími lamelami, díky čemuž dosahuje nevídaných bioklimatických funkcí a kompletní voděodolnosti. V parném horku zajistí příjemný proud čistého vzduchu a v případě deště se lamely uzavřou a ochrání Vás i zahradní nábytek. Odtok vody je pak dále integrován skrz nosné stojiny pergoly, aby odpadla veškerá starost. A co sníh? Bioklimatická pergola Meridiem si umí poradit i se sněhovou nadílkou. V případě sněžení se lamely uzavřou obdobně jako u deště a nosnost střechy je konstruována tak, aby překonala zimní čas v našich klimatických podmínkách bez jakýchkoliv problémů.

Vystupte z davu

Společnost Alutech Bohemia má ráda každou odlišnost a originalitu a proto svým zákazníkům předkládá bezkonkurenčně nejrozsáhlejší nabídku základních barev, povrchů a stupňů lesku. Společnost tak zastává názor, že pergola vkusně zaujme místo vedle jakéhokoliv typu domu a plně se shodne s představami zákazníka i bez příplatkového lakování. S Meridiem tak můžete jednoduše vystoupit z davu a vybrat si i netradiční odstín pergoly.

Originalita a luxus

Bohaté příslušenství dodává Meridiem jedinečnost a nadstandard a to pořád za dostupnou cenu. Celá pergola se může doplnit látkovým stíněním v podobě screenových rolet různých barev, posuvnými skleněnými panely, či pevným prosklením. Pohodlí se dá ještě umocnit LED osvícením nebo vytápěním pomocí infrazářičů. Dešťový, sluneční, či větrný senzor patří k vrcholům nabízeného příslušenství a zajišťuje absolutní komfort. Všechny funkce se ovládají jednoduše pomocí ovladače a vzhledem k tomu, že se inteligentní ovládání domácnosti v dnešní době těší velké oblíbenosti, nabízí se jeho propojení s pergolou. Celá pergola může zrcadlit životní styl, vkus a požadavky majitele a stát  se tak osobní vizitkou.

Tak co, líbí se Vám provedení nové pergoly Meridiem? My jsme z ní nadšení!

Meridiem Glass
nádech kubismu a špetka exkluzivity

Společnost Alutech Bohemia baví neustále nacházet nová technická řešení stínící techniky, pracující s výjimečným charakterem, designem a funkčností. A i tentokrát se jim precizně odvedená práce nedá odepřít. Její zásluhou vznikla další exkluzivní pergola v řadě Meridiem, která má ambici stát se doslova hitem roku 2018.

Více než jen střecha nad hlavou

Jak již z názvu Meridiem Glass vyplývá, dominantou pergoly je sklo. MM Glass je navrhnuta tak, aby byly smazány veškeré hranice, byl dopřán maximální prožitek z volného prostoru a aby dodal zcela nový rozměr trávení času pod širým nebem. Skleněné zastřešení nejen že představuje určitý styl, který inspiruje architekty, developery, i konečné zákazníky, ale také samozřejmě odráží tradici českého národa ve sklářské výrobě a dává pergole národní charakteristické rysy.

Jedinečnost v popředí

Přece jen, na dnešním trhu již můžeme najít pergoly se skleněnou střechou. To, co ovšem dokázala vytvořit společnost Alutech Bohemia, zatím nedokázal žádný jiný výrobce a pergolu Meridiem Glass to vzneslo do popředí trhu s jedinečným a bezkonkurenčním charakterem.  Aby si pergola dokázala poradit s odvodem vody, musí být pergola konstruována v určitém úhlovém sklonu. Pergola Meridiem Glass se však pyšní zcela rovnými tvary, přičemž zároveň disponuje okapovým systémem, který odvádí dešťovou vodu přes nosnici pergoly. Alutech Bohemia totiž vymyslela velmi elegantní řešení a vyspádovala zastřešení uvnitř konstrukce. Pergola si tak zachovává minimalistický design, který propůjčuje terase expresivitu a punc individuality.

Je na čem stavět

Konstrukce MM Glass je tvořena extrudovanými hliníkovými profily té nejvyšší kvality. Hliníkové zpracování dává pergole označení nestárnoucí a bezúdržbová a odráží tak excelentní kvalitu a velmi praktické vlastnosti. Odstín Meridiem Glass je možné vybrat z bezkonkurenčně nejrozsáhlejší nabídky základních barev. Dokonce i odstíny s prvky stříbra jsou součástí základní nabídky a výrobci tak zastávají názor, že pergola vkusně zaujme místo vedle jakéhokoliv typu domu a plně se shodne s představami zákazníka i bez příplatkového lakování.

Doplňky, nikoliv zbytečnosti

Jako rozumná investice se jeví doplnění pergoly o speciální stínění, které nejen že nabízí ochranu před sluncem, ale také před nepříznivými vlivy počasí, či nabízí ochranu soukromí. Boční zasklení, stejně jako zipscreenové rolety, fungují také jako izolace proti většímu úniku tepla z pergoly, což je velmi vítaná vlastnost především pro ty, kteří by rádi trávili večery pod noční oblohou v příjemném teple. Pro zajištění absolutního pohodlí během zimní sezóny však věrně slouží infra zářiče, které dokážou proměnit pergolu až na obdobu zimní zahrady. ​

Pergolu Meridiem Glass hodnotíme jako jedinečný produkt s velkým architektonickým potenciálem, který se setká s představami nejednoho zákazníka a zvýrazní možnosti trávení volných chvilek pod pergolou. A co říkáte na Meridiem Glass Vy?

Prodlužte si léto a nepusťte si podzim na terasu

Ještě minulý týden jsme si užívali hřejivého letního počasí na zahradě. Se zářím se však pojí nejenom nástup dětí do školy, ale také mírné ochlazení, které mnohé z nás zažene do domu. Díky inovativním produktům, které nabízí česká společnost Alutech Bohemia, si však můžete dopřávat šálek kávy na terase i během sychravých a chladných dnů. K bioklimatické pergole Meridiem a pergole Meridiem Glass se skleněným zastřešením společnost nabízí doplňkové příslušenství, které umí dát pergole zcela nové a vítané využití.

Jedinečnost protikladů

Screenové rolety bývají věrným přítelem již v horkých letních dnech, kdy slouží k efektivnímu zastínění s uměním odstínění až 95 % sluneční energie. Jejich vlastnosti však uvítáte i v případě nepříznivého počasí. Screenové rolety totiž umí skloubit zdánlivě protichůdné funkce a vlastnosti. Nejenom že umožňují nerušený výhled ven, zatímco lidé z vnější strany dovnitř nevidí, ale látka screenové rolety také dokáže zabránit většímu úniku tepla, zatímco nedochází ke skleníkovému pocitu. Roleta dokonce zadrží podzimní vítr a nepustí jej pod pergolu. I  v sychravých dnech tak díky screenovým roletám můžete využívat funkcí pergoly Meridiem, či Meridiem Glass v příjemném pohodlí.

Funkčnost ruku v ruce s designem

Boční skleněné panely Vám nabídnou plnou ochranu před větrem, deštěm a dokonce i mráz zůstane za stěnami pergoly. S bočním prosklením tak získáte možnost využívat pergolu za každého počasí a na dosah Vaší zahrady. Funkčnost a praktičnost se tomuto výrobku nedá rozhodně odepřít, zároveň však ale ani estetická stránka produktu nebude pokulhávat. Boční skleněné panely dodají Vašemu domu a zahradě nevídanou eleganci. Prosklení opticky zvětší prostor a umocní Váš požitek z volného prostoru.

Teplo na dosah ruky

Infrazářiče jsou dalším produktem, který dokáže proměnit chladný večer na teplý letní den, a v tomto případě, pouhým zapnutím spínače. Infrazářiče můžete umístit na stěnu nebo ke konstrukci pergoly a proměnit svou terasu na obdobu zimní zahrady. S infrazářiči jsou navíc spojeny minimální náklady a nulová stavební a montážní předpříprava.

Vyberte si ten správný produkt, pozvěte pár přátel na podzimní grilování a užijte si čas pod pergolou na maximum.

Nestárnoucí hliník nebo věčně dýchající dřevo?

Porovnávání je již typická vlastnost našeho národa. Rádi poměřujeme kvalitu, vzhled a vlastnosti. A ani tvorba pergol se takovému hodnocení nevyhne. Pojďme se zaměřit na hliníkovou pergolu v porovnání s dřevěným zpracováním terasy. Dokáže hliník plně nahradit přírodní materiál? Odpověď na otázku už je daná…

Základní faktory

Vzhledem k tomu, že stavba pergoly by neměla být jen sezónní záležitostí, dlouhá životnost je hlavním kritériem výběru materiálu. To, na co se bude běžný uživatel dále ohlížet, je údržba. Všichni sníme o bezúdržbovém materiálu, který nám nebude přidávat práci ani náklady na víc. Když sečteme jen tyto dvě základní přání majitele, je zřejmé, že se od dřeva musíme odklonit.

Myslete na budoucnost

Dřevěný altán vytváří jemný přechod mezi domem a zahradou. Platí za to však velkou daní. S přírodními materiály je spojena náročná údržba, která se musí realizovat několikrát do roka. To se odráží nejen na čase, ale i na financích, které musíte dřevěné pergole věnovat. A nakonec i přes veškerou péči, dřevo po několikátém zásahu ztratí svůj půvab. Hliníková pergola se však může bez přehánění chlubit termínem „bezúdržbová“. Je tvořena extrudovanými profily, kterým se může dát jakýkoliv barevný odstín, dokonce se nabízí i lakování do dřevodekoru.  Výraznou výhodou oproti dřevěným pergolám je především fakt, že se nemusíte obávat změny barevnosti v důsledku slunečního záření, či deště. Dodatečné natírání, olejování nebo broušení, které je pro dřevěnou pergolu nezbytné, odpadá. Také spojovací materiál na hliníkovém zastřešení je tvořen nerezavějící ocelí a zajišťuje tak absolutní stabilitu pergoly.

Střecha jako základ pergoly

Porovnání mezi zastřešením na hliníkové a dřevěné pergole přináší další velmi výrazný rozdíl. Zatímco u dřevěné pergoly se nenabízí velká různorodost u výběru střechy, hliníková pergola má bohatou nabídku komfortního zastřešení. Takový seznam bude čítat od jednoduché látkové výplně, přes plechové nebo skleněné řešení, až po zastřešení tvořené naklápějícími stínícími lamelami.

Architektura vpřed

Dřevo působí přirozeně. Spousta lidí touží po jeho zakomponování do stavby domu a v zahradě se stává již klasikou. Dřevěné ploty, dřevěný nábytek a o výběru pergoly může být už rozhodnuto. Nebojte se však obměny. Část lidí by se mohla obávat, že hliníková konstrukce, pro kterou je typický kvádrovitý tvar, by působila příliš masivně a vizuálně by nezapadla k architektuře běžného rodinného domu. Hliníková pergola sice odráží modernost a jde ruku v ruce s nejnovějšími trendy v bydlení, ale díky svým jednoduchým tvarům a možnosti doplnění o boční stínění, například v odstínu fasády domu, dokáže pozvednout architekturu jakéhokoliv typu domu.

Ten, kdo dává přednost přírodním materiálům, sáhne vždy po dřevěné pergole. Je však jen otázka času, kdy se takový majitel rozhodne pro změnu v kvalitnějším a praktičtějším směru.

Bioklimatické pergoly v nabídce společnosti K-SYSTEM

I sychravý podzim a krutá zima se dají trávit venku – pod bioklimatickou pergolou. Tento exkluzivní hliníkový přístřešek je aktuálně velkým hitem a stal se nevyhnutelnou součástí terasy nebo moderní zahrady. Společnost K-system je výhradním dovozcem špičkových pergol a doplňků značky Alutech, která nabízí maximální kvalitu za příznivou cenu.

Pergoly Meridiem

Moderní, nadčasové, luxusní a přitom funkční – to jsou hliníkové pergoly MERIDIEM vyrobené na míru. Nabízí pohodlí a spolehlivost za každého počasí. V našem mírném podnebném pásu je možné je využívat prakticky celoročně. Proto je mimořádně důležitý optimální návrh. Díky nabízenému příslušenství může být plnohodnotnou náhradou zimní zahrady. Jsou ozdobou každé terasy, ale i zahrady rodinných domů a restaurací. Bioklimatické pergoly je možné totiž ukotvit do stěny nebo postavit jako samostatně stojící.

Pergola Vás ochrání před nepříznivým počasí. Střešní část je překrytá naklápěcími lamely, které chrání před deštěm, sněhem a větrem. Stlačením jediného tlačítka si jednoduše nastavíte vyhovující intenzitu stínění. V případě nepříznivého počasí se lamely zavřou a nepustí žádnou vodu. Díky možnosti regulace slunečných paprsků a přirozené ventilaci zajistí pergola MERIDIEM příjemně strávené chvíle na terase.

Pergola MERIDIEM s lamelovou střechou vydrží zátěž až 90 kg/m2 . I v případě mimořádné sněhové nadílky se tedy nemusíte obávat o svou bezpečnost. K výrobě pergoly MERIDIEM jsou používané jen ty nejkvalitnější materiály (masivní extrudované hliníkové profily a spojovací materiál výlučně z nerezavějící ocele) a technologii. Standartní součástí dodávky je totiž motorizace Elero, řídící jednotka Somfy a pětikanálový dálkový ovladač. Volitelným příslušenstvím je integrované LED osvícení v lamelách, topení, boční sklo a boční látkové stínění nebo prosklení.

Pergola podle Vašich představ

Kromě standartních barev si můžete barvu své exkluzivní pergoly vybrat i sami. Vyberte si z široké nabídky nejkvalitnějších barev různých povrchů a stupně lesku.

Maximální rozměr jedné pergoly je 4500 x 6995 mm. Pergoly je také možné vzájemně spojovat a tím docílit několikanásobněji větší plochy zastřešení než je maximální rozměr jednoho kusu. Kromě lamelového zastřešení je možné si objednat i skleněnou střechu – MERIDIEM GLASS. V současnosti se už připravuje pergola s látkovým provedením – MERIDIEM SOFT.

Kvalitativní porovnání pergol

Na Slovensku existuje množství firem, které nabízí dovážené pergoly ze zahraničí. Kvalita pergoly je daná prioritně kvalitou vstupních materiálů. Zjistili jsme, že se na trhu vyskytují napodobeniny pergol ve formě svařených přístřešků s odlehčeným konstrukčním rámem 120×120 mm. Jejich střecha není vyrobena originálními lamely pro pergoly s odvodem dešťové vody, které do sebe zapadají. Takový přístřešek s lamelami ze slunolamu není možné porovnávat s kvalitní systémovou pergolou. Pravděpodobně nebude ani splňovat požadované vlastnosti na zatížení sněhem.

Jedním z marketinkových tahů je nicneříkající úhel naklápění lamel. Pergola Meridiem se může chlubit úhlem 125 stupňů. Nejde jen o úhel uváděný v reklamě, ale i reálný.

Zaujměte na první pohled

Antracitová barva na bioklimatické pergole MERIDIEM je hitem letošní sezóny, ale proč nevystoupit z davu?

Velká část pergol odjíždí z naší výroby v antracitové barvě. Rozhodně se není čemu divit. Pergola v tomto odstínu dá domu nádech moderní architektury. Navíc se antracit dá skloubit s každou barvou fasády a pro mnohé zákazníky je to tak sázka na jistotu.

Jsme však také rádi za každou odlišnost a originalitu a proto našim zákazníkům předkládáme bezkonkurenčně nejrozsáhlejší nabídku základních barev, povrchů a stupňů lesku.

Zastáváme tak názor, že pergola vkusně zaujme místo vedle jakéhokoliv typu domu a plně se shodne s představami zákazníka i bez příplatkového lakování.
S pergolou MERIDIEM tak můžete vystoupit z davu a zaujmout na první pohled, tak jako to už udělalo pár zákazníků.

Dokonalá symbióza
bioklimatická pergola citlivě doplněná o venkovní kuchyni

Dokonalá symbióza. Tento krycí název si právem zasloužila realizace, na které se podílela společnost Alutech Bohemia s.r.o., jež se specializuje na výrobu prvků solární ochrany a hliníkových systémů. Nosným produktem české společnosti je bezesporu bioklimatická pergola Meridiem, která se stala i jasnou volbou u zastřešení moderní venkovní kuchyně.

Celá realizace zrcadlí životní styl, vkus a požadavky zákazníka. Kombinace přírodního vzhledu dřeva s nestárnoucím hliníkem v moderní antracitové barvě značí punc sofistikovanosti a dodává zahradě značnou dávku designu a vkusu. Díky promyšlené bioklimatické pergole citlivě doplněné o venkovní kuchyni vzniká dokonalé propojení domácího zázemí a nabízí majitelům nadstandardní využití.

Střešní lamely v otevřené poloze umožňují příjemnou ventilaci a regulaci teploty. Skleníkovému efektu je tak naprosto zamezeno. Zároveň se však zachovává propustnost přirozeného světla a míra intenzity průniku slunečních paprsků pod pergolu je plně v rukou majitele. Pomocí uzavřených lamel a integrovaného okapového systému se docílí vlastností pevné střechy a obavy z nepříznivého počasí, či sněhové nadílky plně odpadají.

Celou pergolu Meridiem je možné doplnit o skleněné posuvné panely a látkové stínění v podobě screenových rolet. Pohodlí se dá ještě umocnit LED osvětlením nebo infrazářiči. Dešťový, sluneční, či větrný senzor patří k vrcholům nabízeného příslušenství a zajišťuje absolutní komfort.

Nechte se i Vy uchvátit nebývalým komfortem bioklimatických funkcí pergoly Meridiem a vytvořte si dokonalý domov na jednom místě – pod pergolou Meridiem.

Dovolená pod bioklimatickou pergolou

Přemýšlíte, kam jet v létě na dovolenou?
Pořiďte si dovolenou pod bioklimatickou pergolou Meridiem a dopřejte si dokonalou relaxaci, aniž byste museli opustit bránu Vašeho domu!

Pergola Meridiem s lamelovým zastřešením Vám nabídne nadstandardní vlastnosti, jež oceníte nejen během horkých letních dnů.

Pergola umožňuje polohování lamel v úhlu až 125°. Díky tomu se ze střechy stává regulace intenzity stínění a záleží tedy jen na Vás, kolik slunečního paprsku necháte pod pergolu proniknout. Pokud necháte lamely otevřené, zajistíte průnik čerstvého vzduchu a neustálou ventilaci. V parném horku dokonce lamelové zastřešení propůjčuje pergole nižší pocitovou teplotu, než-li je ve volném prostranství ve stínu.

Funkce lamel však využijete i během nepříznivého počasí, jelikož tvar střešních profilů je navržen tak, aby v uzavřené poloze udržel pod pergolou absolutní suchost. V obvodovém profilu je integrovaný okap, který odvádí dešťovou vodu přes nosnice konstrukce a Vy se tak můžete těšit z kompletní voděodolnosti.

Lamely z výroby společnosti Alutech Bohemia jsou navíc doplněny o gumové těsnění, čímž zajišťují tichý chod, ale také zamezení nekomfortních zvuků během silného větru.

Pergola Meridiem se tak stává skvělou volbou pro všechny, kteří rádi tráví čas ve svém soukromí a v maximálním pohodlí.