Nezávazná
poptávka
Snímek obrazovky 2019-12-12 v 14.16.53

Venkovní rolety

Snímek obrazovky 2019-12-12 v 14.17.03

Venkovní rolety

Úspora a klid

Venkovní rolety jsou praktickým nástrojem na regulaci stínění. Nezanedbatelné přínosy mají však i pro snížení hluku z venkovního prostředí a zamezení tepelných úniků skrz okna.

Stínící technika typu venkovních rolet do oken účinně slouží k regulaci světla. Na rozdíl od jiných tupů stínění, předokenní rolety vytvoří v interiéru absolutní tmu. Rolety také brání únikům tepla v zimě a přehřívání místnosti v parném létě, přináší tedy nezanedbatelné úspory nákladů na stabilizaci teploty v domě.  Díky těmto skvělým izolačním vlastnostem snižují rolety také hluk mezi interiérem a venkovním prostředím. Současně stažené venkovní rolety ochrání okna před nepříznivými vlivy počasí a opotřebením. V kombinaci s bezpečnostními vodícími lištami, zesílenou koncovou lištou, s motorickým ovládáním a pojistkou proti vytlačení jsou i skutečně velkou bariérou pro zloděje.

V dnešní době můžete mít rolety na elektrický pohon nebo rádiové řízení a můžete si ze svého domova vytvořit inteligentní domácnost pomocí propojení produktů se systémem TaHoma. Od manuálního ovládání se ovšem neupustilo a stále máte možnost rolety vytahovat/stahovat i pomocí kliky, popruhu/šňůry nebo pružiny.

Předokenní rolety, nebo chcete-li venkovní rolety na okna, jsou vhodné do všech typů obytných, občanských staveb a administrativních budov bez ohledu na fázi jejich dokončení.

Potřebujete s něčím poradit nebo máte zájem o cenovou nabídku?
Napište nám a my se Vám ozveme!

Předokenní rolety

Předokenní roleta je roleta s viditelným krycím boxem. Tento typ rolety je určen pro dodatečnou montáž na stávající budovy, případně po dokončení vnějších omítek do novostaveb. Předokenní roletu lze namontovat na rám okna nebo do zapraveného ostění. Dodatečná montáž uložení předokenní rolety na okna do viditelného boxu je ideální pokud nemáte možnost zednických úprav, případně je Vaším záměrem ponechat box viditelný za účelem designu. Velikost roletového boxu je závislá na rozměru rolety. Tvar boxu si však můžete libovolně zvolit. Máte na výběr z hranatého, oblého a zkoseného boxu. Tento roletový systém nevytváří tepelné mosty.

Zaomítací rolety

Exteriérová roleta je složená z lamel, jež se po stranách pohybují ve vodících lištách. Ochrana proti nadzvednutí pancíře je řešena pružinami, které drží lamely v jedné rovině. Roletový box není viditelný, je zabudovaný nad okenním otvorem. Přední část boxu je potažena polystyrenem a připravena pro zaomítání a finální fasádní úpravu. Spodní část boxu tzv. revizní klapka slouží pro servis rolety.

Nadokenní rolety

Tento typ venkovní rolety je vhodný pro novostavby i rekonstrukce. Krycí PVC box se umísťuje nad okno a je otočený do interiéru. Vodící lišty, ve kterých se spouští lamela, jsou namontovány z vnější strany přímo na rám okna pomocí speciálních šroubů. Díky adaptačnímu profilu se box přizpůsobí jakémukoliv okennímu rámu. Ochrana proti nadzvednutí pancíře je řešena pružinami, které drží lamely v jedné rovině.

Rolety do překladů

Předokenní rolety do překladů HELUZ jsou svou konstrukcí určeny pro novostavby osazené roletovými překlady značky HELUZ. Vodící lišty, ve kterých se spouští lamela, jsou namontovány z vnější strany do pouzder integrovaných v ostění. Největší předností této rolety je možnost instalace nosných roletových překladů v první fázi výstavby. Samotná montáž venkovních rolet může být provedena kdykoliv po dokončení stavby.